FAQ - nejčastější dotazy

Dají se ploty a dekorace ARTLEAF použít i na zábradlí na balkónech?
Dají se ARTLEAF použít pro vytvoření ozeleněné stěny podél bazénu?
Co v zimě, musím ploty ARTLEAF demontovat?
Jaký je rozdíl mezi rolovanými ploty a ploty typu PREMIUM TILE 50?
Kde mohu vidět ARTLEAF na vlastní oči?
Který z modelů v nabídce je nejhustší?
Jaká je předpokládaná životnost plotů ARTLEAF oproti přírodním rákosovým nebo bambusovým rohožím?
Opravdu stačí ploty jen jednou za čas opláchnout vodou z hadice a jinak se o ně nemusím vůbec starat?Dají se ploty a dekorace ARTLEAF použít i na zábradlí na balkónech panelových domů?

Ano, a s velkou výhodou! Právě zde nachází jedno z největších uplatnění. Veškeré komponenty ARTLEAF se dají snadno instalovat i na zábradlí balkónů či lodžií, kde dopomohou vytvořit příjemnou zelenou kulisu.

Stále se mi nedaří vytvořit ozeleněnou stěnu podél bazénu. Mohu použít ARTLEAF?

Ano, ať už se jedná o bazény v interiéru či exteriéru. Přítomnost zeminy v blízkosti bazénu je vždy problém a rostlinám se zde obvykle ani nedaří růst. Navíc ani chemie obsažená ve vodě rostlinám příliš neprospívá. Tak že volba umělého živého plotu je přirozenou a logickou volbou. Umělé živé ploty ARTLEAF se dobře hodí k instalaci a ozelenění do okolí všech bazénů.

Co v zimě, musím ploty ARTLEAF demontovat?

Ne, umělé živé ploty ARTLEAF jsou voděodolné, UV odolné a mrazuvzdorné. Odolají všem povětrnostním vlivům a pomohou ochránit Vaši zahradu, balkon či terasu i během zimních měsíců. Navíc jejich výhodou je, že na podzim neopadávají, tak že celoročně zakrývají ploty, zdi či stěny a dlouhodobě tak plní účel, pro který byly navrženy.

Jaký je rozdíl mezi rolovanými ploty a stavebnicovým systémem PREMIUM TILE?

Rozdíl mezi rolovanými a stavebnicovými ploty je pouze ve formátu jejich balení a také ve způsobu instalace. Rolované ploty se pouze rozvinou a přichytí k plotu, dílcové ploty se nejprve pospojují a pak přichytí k plotu. Výhodou stavebnicového systému je volnost a variabilita v rozměrech zakrývané plochy, kde nejsme téměř limitovány ani šířkou, ani výškou zakrývané plochy. Vlastnosti obou druhů plotů jsou jinak stejné.


V nabídce máte více 20 druhů a těžko se mi z tolika druhů vybírá. Hledám ten nejhustší. Který model mi doporučíte?

Nejhustší z nabízených umělých živých plotů jsou ploty ze skupiny PREMIUM TILE 50, konkrétně modely imitující krátce střižený buxus (BUXUS GREEN, BUXUS LT GREEN, BUXUS VG), imitace thují (THUJA, THUJA VG) a též imitace trojlístků a čtyřlístků (CLOVER). Tyto nabízené ploty mají téměř 100 % zastínění. Mezi velice husté též patří imitace bobkovišně (ETNA) a břečťanu (HEDERA).

Ve srovnání s přírodními bambusovými a rákosovými rohožemi mi ARTLEAF připadá mnohem odolnější. Jaká je předpokládaná životnost plotů ARTLEAF?

Předpokládaná životnost plotů stejně jako u přírodních rohoží závisí na místních podmínkách použití a bude se lišit v závislosti na umístění plotu. Životnost bude vyšší na zastíněné zahradě, než na osluněném prostranství. Oproti rohožím je předpokládaná životnost 2 – 4 násobná. Celkově, nebude-li  plot vystaven vandalismu, předpokládaná životnost je 3 – 8 let.

Opravdu stačí ploty jen jednou za čas opláchnout vodou z hadice a jinak se o ně nemusím vůbec starat?

Umělé živé ploty ARTLEAF nepotřebují žádnou půdu k zasazení, ani vodu k růstu. Jediná voda, kterou budete nuceni použít je právě voda na oplach, když se Vám plot zapráší. Tento druh údržby se však provádí i u živých rostlin, o které je třeba se starat mnohem více. Žádná další údržba není nutná.

Sortiment
Sortiment plotů Internetový katalog je stále aktuální a je tím nejlepším pomocníkem při Vašem výběru.
FAQ
Nejčastější dotazy Nevíte si rady s produkty? Pokud nenajdete odpověď na Váš dotaz, neváhejte se nás zeptat!